Prawa autorskie

0 Komentarzy

Przywiązujemy dużą uwagę do przestrzegania praw autorskich. Dlatego wszystkie zewnętrzne treści w serwisie zostały opublikowane zgodnie z obowiązującym prawem (tj. Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. O prawach autorskich i prawach pokrewnych – Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631 z późniejszymi zmianami). Prezentowane na stronie obszerne fragmenty obcych publikacji, zostały tu umieszczone za zgodą autorów lub właścicieli autorskich praw majątkowych.

Jesteśmy zwolennikami wolnego i bezpłatnego dostępu do wiedzy. Dlatego wszystkie autorskie (nasze) treści zawarte w na niniejszym blogu, są udostępnione wszystkim odwiedzającym na następującej licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach. To znaczy, że można je kopiować, powielać, rozpowszechniać, i prezentować (w całości lub w dowolnych częściach, gdziekolwiek lub kiedykolwiek) oraz tworzyć z nich utwory zależne, pod warunkiem:

  • uznania autorstwa — wykorzystane treści należy oznaczyć w następujący sposób: Autor: Gosia i Paweł; Źródło: adres www niniejszego bloga;
  • na tych samych warunkach — zmieniając treści, wolno rozpowszechniać je jedynie na tej samej, podobnej lub kompatybilnej licencji (czyli nie można narzucić ograniczeń w dalszym rozpowszechnianiu materiałów).

Nie trzeba na to naszej oddzielnej zgody ani nie trzeba nas o tym informować, czyli można robić z naszymi tekstami co się chce, o ile przestrzegacie powyższych zasad.

Pozostałe treści, informacje i zgromadzone zasoby, których nie jesteśmy autorami, można powielać na ogólnych zasadach (tj. na podstawie Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. O prawach autorskich i prawach pokrewnych – Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631 z późniejszymi zmianami).

Zarazem zwracamy uwagę, że spora część prezentowanych na tej stronie zasobów – zdjęć, opisów – znajduje się w tak zwanej domenie publicznej, to znaczy, że majątkowe prawa autorskie do nich wygasły (lub z rożnych przyczyn nigdy tymi prawami objęte nie były). Oczywiście, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, podajemy autora. Specyfika archiwalnych materiałów jednak rzadko umożliwia takie zadośćuczynienie autorskim prawom osobistym.

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt: pawel.gdynia(at)gazeta.pl.

Gosia i Paweł

0 Koment.

Zostaw komentarz