Hotel Gromada w Toruniu – ocena 3/6 za nocleg i 5/6 za restaurację

0 Komentarzy

W lutym 2014 odwiedziliśmy sobie Toruń. Na weekendowy wypad wybraliśmy się we dwoje, zostawiając psa u naszych rodziców. Na miejsce dwóch noclegów wybraliśmy Hotel Gromada przy ulicy Żeglarskiej (lokalizacja według Google Maps, strona www).

Atutem hotelu jest niewątpliwie położenie – jedynie 100 metrów od rynku i 50 metrów od bulwarów wiślanych. To położenie ma jednak swoje negatywne konsekwencje w postaci braku miejsc parkingowych w pobliżu. Hotel wprawdzie reklamuje się bezpłatnym parkingiem, ale jest on odległy od obiektu o dobre 400 metrów. Nieliczne zaś miejsca parkingowe przy hotelu kosztują 30 PLN za dobę.

Położenie hotelu przy deptaku prowadzącym do rynku ma też inną wadę – całodobowy hałas spowodowany zabawowym nastrojem licznych grup studentów spędzających weekend w knajpach na Starym Mieście. Nam to nie przeszkadzało, bo byliśmy wtedy jeszcze bez Hanki, ale dla rodziny z małym dzieckiem nie byłaby to raczej wygodna i spokojna noc.

Hotel generalnie nie powala jakością usług. Pokoje nie charakteryzują się jakimś nowoczesnym wyposażeniem ani sterylną czystością. Ale za to są względnie duże. Obsługa w recepcji trafiała nam się też jakaś niespecjalna – przy każdym kontakcie mieliśmy wrażenie, że pracownik siedzi tam za karę, a kontakt z nami to jakaś dodatkowa dla niego tortura. Ceny w stosunku do standardu są według nas dość wysokie, a uwzględniając koszt parkingu nawet bardzo wysokie. Więc gdyby nie grupon, to pewnie wybralibyśmy jakąś tańszą ofertę.

Na duży plus obok lokalizacji, przemawia jednak hotelowa restauracja, gdzie zjedliśmy dwa smaczne śniadania oraz bardzo dobrą obiadokolację z kieliszkiem wina. Mimo, że byliśmy „gruponowcami”, to nie odczuliśmy różnicy w standardzie obsługi i personel restauracyjny zapewniał nam serwis na wysokim poziomie. Nie było także problemu z drobną modyfikacją standardowego gruponowego zestawu obiadowego.

Generalnie jednak uważam, że za standardową cenę można znaleźć lepsze miejscówki, nawet w ścisłym centrum. My więc raczej się już w tym miejscu nie pojawimy, chyba że znowu trafi się grupon 🙂

Ocena 3/6 za hotel
Ocena 5/6 za restaurację
Paweł

0 Koment.

Zostaw komentarz