Bary mleczne w Gdyni – ocena 5/6

0 Komentarzy

Chcieliśmy polecić Wam dwa dobre bary mleczne w Gdyni – Bar Mleczny w Chyloni (lokalizacja tutaj) oraz Bar Mleczny Słoneczny w Śródmieściu (lokalizacja tutaj). Wprawdzie nasze wizyty w tych lokalach nie wiążą się z naszymi podróżami (chyba, że do pracy), to mogą stanowić wskazówkę gdzie smacznie i tanio zjeść podczas pobytu w Gdyni.

Bar Mleczny w Chyloni zlokalizowany jest tuż obok przystanku SKM Gdynia Chylonia, w sąsiedztwie Biedronki. Miejsca wprawdzie mało, toalety się nie uświadczy, ale jedzenie przepyszczne, a przecież o to w tego typu miejscu chodzi. Codziennie do wyboru kilka dań mięsnych i bezmięsnych w przystępnych cenach. Za zestaw obiadowy złożony z drugiego dania oraz zupy lub prawdziwego kompotu do wyboru, zapłacimy tylko 10 lub 11 PLN. Dowozów nie ma, ale za dodatkowe 50 gr dostaniemy pojemniczki do zabrania jedzenia na wynos.

Bar Mleczny Słoneczny znajduje się w samym centrum – na rogu ulic Władysława IV oraz Żwirki i Wigury (chociaż budynek należy akurat do ulicy Abrahama). Miejsca także niewiele i trochę tłoczno, WC nie ma (blisko jest biblioteka, gdzie pewnie mają), ale jedzenia także dobre. Oferta zdecydowanie szersza niż w Chyloni, ale ceny nieco wyższe – za dwudaniowy obiad z dobrym mięsem zapłacimy około 14 PLN. Dowozów także nie ma.

W obu lokalach czysto, Klientela zróżnicowana – od podopiecznych MOPS’u po biznesmenów na dorobku. Zarówno w Śródmieściu, jak i w Chyloni, często trzeba liczyć się jednak z tłokiem i współdzieleniem stolika z innymi konsumentami. Ale i tak każdy turysta szukający smacznego, pożywnego i taniego posiłku powinien być zadowolony.

Ocena obu barów – 5/6

0 Koment.

Zostaw komentarz